120. let hasičského spolku ve Višňovém

V sobotu 24. června na pouťovou sobotu proběhly oslavy 120 let činnosti hasičů ve Višňovém. Oslavy zahájilo ve 14 hodin vystoupení kroužku lidového tance ze základní školy ve Višňovém. Poté již následoval slavnostní nástup a ohodnocení práce a vyznamenání členů SDH Višňové. Místní farář Pavel Klouček požehnal novému praporu hasičů a dopravnímu vozidlu Ford Transit, se kterým hasiči vyjíždějí převážně zásahům s AED (automatizovaný externí defibrilátor). Následně starosta obce Vladimír Korek předal zástupcům hostů, okolních sborů, ale i všem členům SDH Višňové pamětní mince, které vydal městys Višňové při této příležitosti. Dále pamětní listy. Pak již následovala ukázka profesionálních hasičů z Moravského Krumlova, a to konkrétně vyproštění osoby z havarovaného vozidla a hašení rozpáleného oleje. Celým odpolednem provázela dechová kapela Horané. Návštěvníci mohli zhlédnout, kromě současné i historickou hasičskou techniku v podobě koňské stříkačky SDH Skalice a stříkačku SDH Višňové z roku 1938.  Foto z celé akce zde