Od 2. 11. 2016 hasiči používají plnou verzi zásahového tabletu GINA pro výjezdová vozidla HZS

20161103_073334

Co tento nový pomocník umí?
– Zasílání GPS polohy na KOPIS v reálném čase – Příjem příkazů k výjezdu – Podpora vzdáleného upřesňování událostí – Odeslání KTČ s potvrzením přijetí na KOPIS – Integrovaná hlasová off-line emergency navigace – Vykreslení trasy vedoucí na místo zásahu v mapě – Zobrazení hydrantů a důležitých míst při zásahů – Zobrazení informací o budově – Vyhledání vlastníka nemovitosti jedním kliknutím do katastrální mapy – Datová podpora formou metodických listů, HAZMAT, tel. seznamu nebo vlastních dokumentů – Integrovaný fotoaparát pro odesílání fotek z místa zásahu na KOPIS

Velmi cenná je vizualizace zasahujících jednotek hasičů zejména při událostech, kdy je použit automatizovaný externí defibrilátor. Při takovýchto zásazích na místo vyjíždí nejen tým záchranky, ale i časově nejdostupnější tým hasičů s automatizovaným externím defibrilátorem.

Pokud hasiče s defibrilátorem vidíme v mapách, operátor může třeba upozornit volajícího, že jsou hasiči už na místě, a tím zajistit co nejrychlejší příchod k pacientovi,

tisková mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje Barbora Zuchová.

 

Po zavedení systému GINA se situace v rozhodovacím procesu pro velitele výrazně zjednodušila a hlavně zkvalitnila. Dalo by se tedy ve stručnosti říct, že pokud bychom chtěli srovnávat, tak rozdíl mezi předchozím a současným stavem je nesrovnatelný.

říká velitel čety požární stanice Lidická – ppor. Ing. Ivo Jirásek.