Požár (mimo katastr obce) 18.3.2012

Dnes po desáté hodině  byl naší zásahové jednotce vyhlášen poplach. A to jak sirénami, SMS, tak nově ti hlasovou zprávou na mobily hasičů. Jednotka vyjela 4 minuty od vyhlášení a to v počtu 5+1. Jednalo se o požár travního porostu a akátů u obce Skalice o rozloze zhruba 1 hektaru. Naši hasiči ihned po příjezdu prováděli průzkum a ihned započalo hašení. Velení po svém příjezdu převzala profesionální jednotka HZS JMK z Moravského Krumlova. Likvidace požáru trvala téměř 3 hodiny a celkem bylo spotřebováno 25 000 litrů vody.

Oficiální zápis události:

18. březen 2012, 10:05
Požár

Podtyp: Polní porost, tráva

Popis: Jednotky vyjely na P trávy. Jedná se o P trávy o rozloze 140×60 m. Lokalizace v 10:35 hod. Probíhá dohašování. Likvidace ve 12:55 hod.

Jednotky: PS Moravský Krumlov, SDH Skalice, SDH Trstěnice, SDH Višňové

Obec: Skalice

Část obce: Skalice

Stav: Ukončená

Hasičům za jejich rychlý a profesionální zásah děkujeme.