Výjezd jSDH Višňové – 12.03.2018 04:11:05 – POŽÁR – NÍZKÉ BUDOVY – OLEKSOVICE – 2.st.poplachu

Požár

Požár Znojmo
 

Podtyp: NÍZKÉ BUDOVY

Jednotky: KŘ HZS Jmk, PS Židlochovice, PS Znojmo, PS Hrušovany nad Jevišovkou, SDH Hostěradice, SDH Miroslav, SDH Oleksovice, SDH Prosiměřice, SDH Višňové

Obec: Oleksovice

Část obce: Oleksovice

Stav: Ukončená

Požár stál život tři malé děti

20Při požáru  v Oleksovicích na Znojemsku zemřely tři děti. Čtyři dospělí skončili v nemocnicích. Plameny zničily místnost rodinného domu. Vyšetřování příčiny požáru pokračuje.

Informaci o požáru přijalo naše operační středisko krátce po 4. hodině ráno. Na místo postupně vyjelo 8 hasičských jednotek dobrovolných a profesionálních hasičů a byl vyhlášen 2. stupeň požárního poplachu.

Při příjezdu bylo zřejmé, že hoří v místnosti v přízemí staršího rodinného domu. Hasičům se podařilo z objektu dostat 3 malé děti a jednu seniorku. S hasebními pracemi započala také resuscitace dětí, ve které pokračovaly přivolané posádky záchranné služby.

Přes veškeré nasazení zasahujících se děti nepodařilo vrátit zpět do života a na místě svým zraněním podlehly. V péči záchranné služby skončila také zachráněná seniorka a další dvě ženy a jeden muž. Všichni čtyři byli po ošetření transportováni do nemocnic. Pro starší ženu přiletěl na místo vrtulník záchranné služby, jehož posádku jsme přepravili z místa přistání na místo požáru.

Hasiči dostali požár rychle pod kontrolu pomocí dvou vodních proudů. Plameny se z místnosti nerozšířily. Další škody na chodbě domu však způsobilo sálavé teplo a kouř. Požár byl zcela zlikvidován po 6. hodině ráno.

Na místo vyjel příslušník proškolený k poskytování posttraumatické intervenční péče.

Příčina vzniku požáru se v tuto chvíli zjišťuje ve spolupráci s Policií ČR. Stejně tak se bude posléze stanovovat výše vzniklé škody.

Jedná se za poslední desetiletí o 2. nejtragičtější požár domácnosti v Jihomoravském kraji.

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JmK

zdroj: firebrno.cz