Výjezd jSDH Višňové – 11.08.2018 19:30:41 – POŽÁR – NÍZKÉ BUDOVY – PROSIMĚŘICE

Požár

Podtyp: NÍZKÉ BUDOVY

Popis: Jedná se o P přístřešku na dřevo mezi dvěma RD. Hasíme a ochlazujeme štíty RD. Lokalizace 19:56, likvidace 20:46.

Jednotky: PS Znojmo, SDH Hostěradice, SDH Prosiměřice, SDH Višňové

Obec: Prosiměřice

Část obce: Prosiměřice

Stav: Ukončená

Včera o půl osmé večer vyjeli hasiči ze čtyř jednotek k požáru v Prosiměřicích. Hořel přístřešek se dřevem a požár zasáhl i dva domy. Při požáru se zranila žena, kterou záchranná služby odvezla do nemocnice. Předběžná škoda je vyčíslena na devět set tisíc korun.

Profesionální hasiči ze Znojma společně s dobrovolnými hasiči z Prosiměřic a Hostěradic Višňové dostali požár pod kontrolu za necelou půl hodinu. Od požáru přístřešku se plameny šířily na fasádu dvou domů a na strom. Proti plamenům použili hasiči několik vodních proudů. V dýchací přístrojích prověřili půdní prostory domů. Zjistili, že požár poškodil i střechy obou domů. Oheň zcela uhasili ve tři čtvrtě na deset.

Hasiči poskytli první pomoc ženě, která se u požáru zranila. Poté ji předali do péče záchranářů. Záchranná služba zraněnou ženu odvezla do nemocnice. Příčinu vzniku požáru zjišťují vyšetřovatelé HZS společně s Policií ČR. Škoda je předběžně vyčíslena na devět set tisíc korun.

Jan Dvořák, HZS Jihomoravského kraje 

firebrno.cz