Slavnostní požehnání našemu novému hasičskému vozidlu.

Sobotní program poutě měli ve svých organizačních rukou hasiči z Višňového a na jeho odpoledne připravili Slavnostní požehnání našemu novému hasičskému vozidlu.

Po dlouhých třiceti letech získala JSDH Višňové nové hasičské vozidlo. Převodem z kraje získala vozidlo CAS K 25 LIAZ. Jeho repase si však vyžádala za přispění 100 000,– od Agroservisu 1. zemědělské a. s. Višňové náklad necelých sedmi set tisíc korun. Ostatní drobné opravy a úpravy si provedli hasiči sami.

1044862_628899420455009_875644853_nSamotné požehnání započalo čtrnáctou hodinou vystoupením mažoretek višňovské školy Laxssi. Slavnostní příjezd nového nablýskaného vozidla s plně vybavenou posádkou před hasičskou zbrojnici byl skutečně důstojný dané události. Příjemné slunné letní počasí přizvalo i davy nejen místních občanů. Úvodní projev pronesl starosta SDH a dlouholetý člen zásahové jednotky pan František Šnábl. Následně předal slovo starostovi obce Vladimíru Korkovi. Ten vedle přivítání znovu poděkoval kraji za vozidlo, ocenil práci všech, kteří se na tomto podíleli, poděkoval přítomným zástupcům agroservisu.

Pak následovalo předání bronzových medailí hejtmana JMK zasloužilým hasičům Josefu Šnáblovi, Radku Brázdovi a Františku Šnáblovi, které při omluvě pana Michala Haška z účasti předával pan Antonín Osvald z kanceláře hejtmana. Přítomni byli i zástupce HZS Znojmo Radek Chromý, radní JMK Jiří Němec a další významní hosté. Obdobného ocenění se dostalo i SDH Višňové. Po tomto předal ještě starosta obce ocenění za příkladnou práci panu Petru Šnáblovi a pamětní list SDH.

Následně pater František Nechvátal vozidlo CAS K 25 LIAZ posvětil.

Celé odpoledne se neslo ve znamení zábavy, ke které přispělo bohaté občerstvení připravené hasiči, dechová hudba Sonet a připravené prostředí. Hasiči nezapomněli ani na děti, pro něž vytvořená neskutečná letní závěj pěny byla tou nejlepší zábavou.

foto – žehnání hasičskému vozu

foto – mažoretky