Deštivé oslavy hasičů na Pražském hradě provázel i slavnostní slib

DSCN1750Naši hasiči se zúčastnili oslavy Dne hasičstva na svátek Sv. Floriána na Hradčanském náměstí na Pražském hradě. Den hasičstva byl zahájen slavnostním ceremoniálem položení věnců k pomníku Tomáše Garrigue Masaryka. Tímto aktem jsme vzdali hold zakladateli a prvnímu prezidentovi naší země. Věnce položili pan Milan Štěch, předseda Senátu parlamentu České republiky, pan Bohuslav Sobotka, předseda vlády České republiky, pan brig. gen. Drahoslav Ryba, generální ředitel Hasičského záchranného sboru České republiky a pan Karel Richter, starosta Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Při této akci zazněl slavnostní slib nových příslušníků Hasičského záchranného sboru ČR. Mezi novými příslušníky HZS ČR byl i náš kolega Petr Šnábl. Jako vůbec poprvé proběhl slavnostní slib centrálně pro hasiče z celé České republiky, za přítomnosti vysokých vládních a ústavních činitelů a představitelů významných institucí. Nováčci se ve slavnostním slibu zavazovali ke svědomitému plnění služebních povinností a ochraně zájmů České republiky, a to i s nasazením vlastního života. Většinu nováčků tvořili výjezdoví hasiči, ale byli mezi nimi i příslušníci dalších hasičských profesí, jako operátorky a operátoři tísňových linek 150 a 112, příslušníci požární prevence, ochrany obyvatelstva. Události  české televize:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/216411000100504/obsah/469274-slavnostni-slib-novych-hasicu